Strona główna
Aktualności
Pozdrowienia dla TRZECIEJ klasy SP2 w Orzeszu
- 17.06.2026
Wieloletnią tradycją naszego przedszkola jest współpraca ze Szkołą Podstawową nr 2 w Orzeszu. Co roku nasze starszaki odwiedzały swoich szkolnych kolegów, którzy przybliżali im życie szkolne. Niestety, z powodu utrudnień związanych z remontem drogi nie mogliśmy ich odwiedzić w tym roku.
Otrzymaliśmy jednak gorące pozdrowienia oraz odlotowe prezenty od naszych kolegów, za co serdecznie dziękujemy!
Wizyta w Komisariacie Policji w Orzeszu
- 10.06.2026
Dzieci w grup "Pszczółki" oraz "Orzeszki" w ramach projektu unijnego "Kreatywny orzeszek" odwiedziły Komisariat Policji w Orzeszu. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komisariatu i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa, a także poznanie pracy policjantów.
Wyjazd do "Koziej zagrody" w Brennej
- 10.06.2026
W dniu 28.05.2026 dzieci z grup "Pszczółki", "Orzeszki" oraz "Motylki" odwiedziły "Kozią zagrodę" w Brennej. Dzieci wzięły udział w warsztatach pt. "Podejmij pasterskie wyzwanie" podczas których były oprowadzone po zagrodzie (chata, kolyba, owczarnia), karmiły zwierzęta w zagrodzie, wysłychały gawędy góralskiej z grą na instrumentach pasterskich, oglądały strój góralski (kobiecy i męski) oraz uczestniczyły w warsztacie z wyrobu sera na „żywym ogniu” i zajęciach rękodzielniczych z filcowaniem wełny. Uwieńczeniem wycieczki była degustacja beskidzkiej herbaty z ziół.
Projekty unijny "Kreatywny Orzeszek"
- 10.06.2026
Orzeszkowe brzdące w ramach projektu unijnego "Kreatywny orzeszek" odwiedziły Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie. Dzieci podczas wycieczki miały możliwość poznać tematykę pracy ogrodnika kształtowanie. Wyjazd miał na celu kształtowanie u dzieci szacunku do przyrody, rozwijanie ciekawości świata oraz naukę odpowiedzialności. Poprzez bezpośredni kontakt z naturą przedszkolaki poznają cykl życia roślin, uczą się współpracy w grupie i zdobywają przydatne umiejętności praktyczne
Nasze sukcesy
- 10.06.2026
Nasi przedszkolacy aktywnie rozwijają swoje talenty w różnych konkursach: Julia zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym pt. Na majowej łące.
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych